A támogató szolgáltatás feladata a fogyatékosság jellegének megfelelően az alapvető szükségletek kielégítését segítő szolgáltatásokhoz, közszolgáltatásokhoz való hozzájutás biztosítása, speciális személyi szállítás, szállító szolgálat működtetése.
Az általános egészségi állapotnak és a fogyatékosság jellegének megfelelő egészségügyi-szociális ellátásokhoz, valamint a fejlesztő tevékenységhez való hozzájutás személyi és eszközfeltételeinek biztosítása, információnyújtás, ügyintézés, tanácsadás.
A tanácsadást követően a társadalmi beilleszkedést segítő szolgáltatásokhoz való hozzájutás biztosítása is feladatként jelenik meg (pl: a jelnyelvi tolmácsszolgálat elérhetőségének biztosítása, a fogyatékos személyek kapcsolatkészségének javítása, családi kapcsolatainak erősítése). A szociális rászorultságot vizsgálni kell, akinél ez nem állapítható meg, a jogszabályokban meghatározott szállítási díjat és a személyi kísérés díját meg kell téríteni.
A támogató szolgáltatás segítséget biztosít a fogyatékos emberek társadalmi integrációjának megvalósulásához, valamint a családi, a közösségi, a kulturális, a szabadidős kapcsolatokban való egyenrangú részvételhez szükséges feltételek biztosításában.
Valamennyi fogyatékossági főcsoportba tartozó fogyatékos személy ellátását meg kell szervezni.
- a látási fogyatékosság
- a hallási fogyatékosság
- az értelmi fogyatékosság
- a mozgásszervi fogyatékosság
- a halmozottan fogyatékosság
- a pervazív fejlődési zavarok
- egyéb fogyatékosság
Az szolgáltatás nyújtásához szükséges a rászoruló (törvényes képviselője) írásbeli kérelme.